Széchenyi István

4456 Tiszadob, Mátyás király ( régi nevén Károlyi Mihály ) utca 7.
Tel.: +36(42)722-674     e-mail: tiszadobisk2018@gmail.com

iskola logo

Akkreditált kiváló TehetségpontAkkreditált kiváló Tehetségpont
Vöröskeresztes bázisiskolaVöröskeresztes bázisiskola
belso udvar
udvar
iskolabelso
hátsó udvar

Neked írták, rólad szól...

A NEKED ÍRTÁK, RÓLAD SZÓL, A TE KÖNYVED elnevezésű többfordulós olvasási verseny minden tanévben megrendezésre kerül Kőszegi Ildikó tanárnő és Fábriné Somlyai Beáta könyvtáros szervezésében.
Tanév végéhez közeledve, írásbeli könyves vetélkedőnk is az utolsó, harmadik fordulójához érkezett.
Otthoni olvasási feladatként nem egy új, idegen regénnyel kellett megismerkedniük a diákoknak, hanem az előző fordulóban félbe hagyott művet kellett folytatniuk. Nógrádi Gábor PetePite című könyve, a kortárs gyerekirodalom egyik kedvelt műve, népszerű a kiskamaszok körében.
A vetélkedő feladatainak megoldásához nemcsak a mű elolvasása szükségeltetett, hanem tájékozottnak kellett lenni a szólások-közmondások világában is, s meg kellett találni egy titkosírással írott szöveg megfejtéséhez való kulcsot is, ha jó eredményt akartak elérni a diákok.
2016/2017. tanévben 7 tanuló vett részt a versenyben.
A három forduló eredményeinek összesítése után a következő végeredmény született:

I. helyezés - Székely András Gergő (5.a)
     II. helyezés - Kiss Mirella (5.a)
     III. helyezés – Nagy Szilvia (5.a), Tóth Gabriella Eszter (5.a)

Gratulálunk nekik!